E-learning TSP - internetový přípravný kurz TSP
Úvod  »  TSP 2011  »  Prostorová představivost  »  Skládání obrazců

Skládání obrazců

Jedná se o příklady, kde úkolem je složit ze tří zadaných tvarů jediný. Tyto příklady jsou o to komplikovanější, protože zadané tvary je možno libovolně otáčet nejenom v ploše, ale také v prostoru (tzn. otáčet rubem nahoru).

Prakticky neexistuje jednoduchý návod, jak tyto příklady řešit. Musíte zkrátka postupně zkoušet jednotlivé možnosti, až naleznete tu správnou. Pro některé z Vás možná nejsou tyto příklady příliš složité a jejich vyřešení vám nečiní větších obtíží. Pro ty ostatní zde máme pár tipů a triků.

Jak už jsme si říkali, neexistuje v tomto případě jednoduchý a univerzální návod pro vyřešení těchto příkladů. Při jejich řešení se musíte spoléhat na svou prostorovou představivost. Neznamená to ale, že musíte tyto příklady řešit pouze pomocí vaší představivosti. Využijte všech prostředků, které jsou vám při psaní TSP k dispozici. Máme především na mysli možnost psát své poznámky do zadání. Využijte této možnosti a nakreslete si do zadání jednotlivé možnosti.

Spousta uchazečů dělá při psaní TSP tu chybu, že se snaží příklady vyřešit pouze zpaměti a nedělají si žádné poznámky. Pak jednoduše udělají zbytečnou chybu anebo jim unikne nějaká možnost (často právě ta správná).

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:

Copyright © 2007-2018 E-learning TSP - internetový přípravný kurz TSP | info@tsp-brno.cz