E-learning TSP - internetový přípravný kurz TSP

Úvod  »  Ukázka ZDARMA  »  Kritické myšlení

Kritické myšlení

Kompletní přístup k otázkám je umožněno jen registrovaným a aktivovaným uživatelům. Více informací zde

K oblíbeným společníkům v domácnostech patří papoušci.

Vyberte správné tvrzení.

vyškrtnout odpověď a) 
V papoušcích lze, stejně jako v jiných živočiších, vypěstovat podmíněné reflexy. Mohou si pak například sami říci o vodu nebo pozdravit.
vyškrtnout odpověď b) 
Papoušci jsou rozšířeni v přírodě po celé zeměkouli. Proto se v domácích podmínkách snadno adaptují a nevyžadují žádná zvláštní chovná opatření.
vyškrtnout odpověď c) 
Papoušci jsou typičtí samotáři. V přírodě žijí osaměle, v domácnosti je proto vhodné umístit jejich klec na tichém a málo frekventovaném místě.
vyškrtnout odpověď d) 
Papoušci jsou na chov jen málo nároční. Protože jsou velmi špatnými letci, postačí jim malá klec s prolézačkou a několika drobnostmi na hraní.
vyškrtnout odpověď e) 
Papoušci patří k nejinteligentnějším ptákům. Každý papoušek se snadno a rychle naučí mluvit, význam naučených slov však nechápe.

Vybíráme správné tvrzení:

a) Správné tvrzení – papoušci jsou velmi inteligentní zástupci ptačí říše, podmíněné reflexy v nich lze poměrně jednoduše vypěstovat.

b) Nesprávné tvrzení – papoušci určitě nejsou rozšířeni v přírodě po celé zeměkouli, vyskytují se převážně v tropických oblastech světa - Austrálii, Tichomoří, Jižní a Střední Americe.

c) Nesprávné tvrzení – papoušci jsou živočichem, který typicky žije v párech a jedná se o poměrně hlučný druh ptáků, proto není důvod klec v bytě umisťovat na tiché a málo frekventované místo

d) Nesprávné tvrzení – existují na chov velmi nenáročné typy papoušků, ale také ty, jejichž chov je mnohem náročnější; vedle toho papoušci jsou poměrně dobrými letci

e) Nesprávné tvrzení – je pravda, že se papoušek může naučit mluvit, ale rozhodně ne všichni. Existují druhy, které jsou nadanější a mluvit se naučí snadněji než jiné, ale i mezi nimi se objevuje řada takových, kteří prostě nemluví (tj. neopakují, co slyší) a místo toho například výborně napodobují melodie aj.

 

Správná odpověď je a).

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:

Copyright © 2007-2018 E-learning TSP - internetový přípravný kurz TSP | info@tsp-brno.cz